Blog

Nowości ze świata oświetlenia

Hala, biuro, sklep. Gdzie jeszcze sprawdzi się oświetlenie systemowe?

Systemy oświetlenia weszły przebojem do świata lamp. Nic  w tym dziwnego, mają bowiem mnóstwo zalet i sprawdzają się w wielu wnętrzach, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i tej całkiem prywatnej. Czym są i do jakiego rodzaju pomieszczeń się je przeznacza?

 Systemy oświetleniowe (na zdjęciu powyżej przykładowa oprawa takiego systemu marki AQFORM) to innowacyjna propozycja, która sprawdzi się idealnie we wszelkiego rodzaju przestrzeniach urządzanych nowocześnie oraz takich, gdzie szczególnie istotne jest dobre doświetlenie detali. System bazuje na trójfazowych szynoprzewodach, montowanych i łączących ze sobą poszczególne punkty świetlne (oprawy). Uzupełniają go niezbędne łączniki, uchwyty i końcówki, które pozwalają rozplanować system na suficie w niemal dowolnej konfiguracji – zależnej wyłącznie od fantazji projektanta i potrzeb użytkownika.

Podstawową zaletą systemów oświetleniowych jest to, że „pracują”. Umieszczenie opraw w szynoprzewodach powoduje, że przemieszczenie ich wzdłóż szyny nie stanowi problemu – jest wykonalne niemal jednym ruchem. Oprawy można dodawać i odejmować, a także ustawiać w różne strony, doświetlając tę część lub szczegół pomieszczenia, który aktualnie chcemy mocniej wyeksponować. Dzięki temu światło podąża za ewolucją wnętrza. Zmiana konfiguracji mebli, bazowych kolorów, czy nawet funkcji, jaką pomieszczenie spełnia, w przypadku systemów oświetlenia nie musi wiązać się z ingerencją w elektrykę – na czas reontu oprawy można zdjąć, w razie odmiennej koncepcji użytkowej ująć lub dodać nowe punkty świetlne, a nawet, zastępując dotychczasowe oprawy nowymi, w innym kolorze, czy stylu, stworzyć całkiem inny system oświetleniowy!

Ze względu na swoją uniwersalność, systemy oświetleniowe idealnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju przestrzeniach użyteczności publicznej, takich jak biura, czy hale produkcyjne, gdzie na stanowisko pracy skierować można dzięki nim dowolną liczbę świetlnych strumieni. W przypadku przestawienia biurka, czy stanowiska, oświetlenie na szynie „ruszy” za nim. Podobnie rzecz wygląda w sklepach, restauracjach i innych punktach handlowo-usługowych, w których koncepcja wystroju wnętrza często się zmienia i także od oświetlenia wymaga się elastyczności. Jednak to nie koniec. Również projektując przestrzeń prywatną, warto rozważyć oświetlenie jej systemem. Garderoba, biblioteka, a nawet salon, czy kuchnia – w tych pomieszczeniach oświetlenie systemowe sprawdzi się na pewno, pozwalając na dosyć swobodne aranżowanie i przerabianie wnętrza. A ponieważ jest raczej dyskretne i odpowiednio dobrane, nie rzuca się specjalnie w oczy, pasować będzie nie tylko do stylu „industrialnego”, lecz do każdego niemal nowocześnie urządzonego pokoju, korytarza, czy innego miejsca domu.

Systemów oświetleniowych szukajcie TUTAJ >>

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu on-line

przejdź do sklepu